אופיר

ישי

יובל

faculty310@gmail.com

aplaton99@gmail.com

aplaton101@gmail.com

חשיבותו של הסילבוס

סטודנטים רבים החלו לא מכבר את שנת הלימודים האקדמית. בתחילתו של כל קורס ניתן להם סילבוס. בקורסי חובה כולל הסילבוס מידע על המאמרים שעל הסטודנט לקרוא במשך השנה, מועדי הבחינות או העבודות שעל הסטודנט להגיש ומועדי הגשתן והדרישות בכל עבודה. לקראת סוף הסימסטר נדרשים הסטודנטים לבחור בין קורסים/ סדנאות. לעתים מחולק לסטודנטים סילבוס ובו מידע כללי על הנושאים שיעלו במסגרת קורסי הבחירה. לסילבוס חשיבות רבה ממספר סיבות.

סילבוס והתנהלות תקינה

הסילבוס מסדיר את מערכת היחסים בין הסטודנטים למרצים: בסילבוס מובהר לסטודנטים מה נדרש מהם בקורסים האקדמים השונים ומה יקרה אם לא יעמדו בדרישות אלו. במקביל מגביל הסילבוס את המרצים בכך שהוא אוסר עליהם לכלול בעבודה או בחינה חומר שלא נכלל בו. מערכת יחסים תקינה בין סטודנטים למרצים מאפשרת למוסדות האקדמיים להתמקד בפיתוח תכניות לימוד ולא בתלונות הדדיות של סטודנטים ומרצים.

סילבוס והקלה על סטודנטים עובדים

הסילבוס מסייע רבות לסטודנטים עובדים בתכנון צעדיהם: בישראל סטודנטים רבים משלבים עבודה ולימודים אקדמיים. בתקופות עמוסות של עבודות או מבחנים נדרשים הסטודנטים לחופשה שעליה עליהם להודיע מראש למעסיקם. הסילבוס מאפשר לסטודנטים עובדים לדעת מראש מה יהיו התקופות העמוסות ולבקש חופשה ממעסיקיהם. החופשה מסייעת לסטודנטים אלו להתמקד אך ורק בדרישות האקדמיות ומפחיתה מהעומס המוטל עליהם.

סילבוס וקבלת החלטות

חלק מהקורסים במוסדות האקדמיים הם סדנאות/ קורסי בחירה. הסטודנטים נדרשים להחליט מראש מה יהיה הקורס אותו ירצו ללמוד. בלי מידע על נושאי הלימוד בקורסים השונים יהיה לסטודנטים קשה לקבל החלטה מושכלת. סילבוס מציג בפני הסטודנטים מידע על נושאי הלימוד בקורסים השונים ומאפשר להם לקבל החלטה כזו. לסיכום סילבוס מפרט את הדרישות בקורסים האקדמיים השונים, מפרט את מועדי העבודות או הבחינות ונותן לסטודנט מידע כללי על קורסי בחירה. לסילבוס חשיבות רבה ממספר סיבות: לסטודנטים ברור מה נדרש מהם בקורסים השונים ואילו למרצים ברור מה יהיה החומר עליו יבחנו את הסטודנטים. כמו כן הסילבוס מקל על סטודנטים עובדים משום שהוא מאפשר להם לדעת מראש מה יהיו התקופות העמוסות במשך השנה.

צרו קשר

ממליצים עלינו
"רק בזכותכם קיבלתי ציון 95 ועברתי את הקורס בהצלחה! מחכה לפנות אליכם שוב בעבודה הבאה".

עדי, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני אחד שקשה לו ממש באנגלית, והייתי אבוד עד שחבר המליץ לי עליכם. התרגום שלכם עזר לי כל-כך בכתיבת העבודה והפך אותה למהנה".

שגיא, מכללת אורנים
ממליצים עלינו
"תודה ליחיא ותודה לאפלטון שעזרו לי הכי מהר שרק אפשר עם העבודה הזאת!".

יוני, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני חייבת להודות לכותב על המקוריות והמהירות שבה הוא כתב את העבודה. קיבלתי 93!".

יסמין, המכללה הערבית לחינוך
ממליצים עלינו
"לא יודעת מה הייתי עושה בלי העזרה שלכם בחלק הסטטיסטי של הסמינריון שלי…".

אלינור, מכללת קיי
סגירת תפריט