אופיר

ישי

יובל

faculty310@gmail.com

aplaton99@gmail.com

aplaton101@gmail.com

טיפים לכתיבת עבודה אקדמית מוצלחת

6 טיפים לכתיבת עבודה אקדמית מוצלחת

  1. היה ממוקד. הדבר הראשון, והחשוב ביותר שיש לציין לגבי עבודה אקדמית הוא זה: עבודה אקדמית היא דרך שיטתית, מדעית ומקצועית (בעלת סטנדרטים) למענה על שאלת מחקר. מה שלא תורם למענה על השאלה לא רלוונטי לעבודה; מה שכן תורם, ויכול להשפיע על המסקנה (היא התשובה לשאלת המחקר), אמור להימצא בה- במסגרת המגבלות של העבודה. לעבודה אקדמית תמיד יהיו מגבלות של אורך; לכן יש להשקיע מחשבה לגבי מה  שייכלל בה, ובעיקר מה שלא ייכלל. שאלת המחקר היא זו שקובעת עבורנו במה להתמקד ואת מה לנפות.

  2. בחר נושא שמעניין אותך. בדרך כלל בחירת הנושא נתונה למגבלות שונות. בכל זאת, כמעט תמיד תוכל לבחור בין נושא שמעניין אותך יותר לבין נושא שפחות. כתיבת העבודה יכולה להיות נטל לא פשוט; העניין שלך בה צריך להיות המנוע שדוחף אותך להמשיך ולהתקדם בה.

    סטודנטית מחפשת טיפים לכתיבת עבודה אקדמית מוצלחת

  3. חשוב להיות ערים לסתירה שקיימת בין שני הסעיפים הנ"ל. אם הנושא מעניין, תמיד קיים הפיתוי להמשיך ולדוש בו, לחקור לעומקו ובכך לסטות מהמסלול שמתווה שאלת המחקר. במקרים כאלה, הסעיף הראשון הוא שקובע- צריך להמשיך להיות ממוקדים במטרת המחקר. העניין והסקרנות יכולים להיות תמיד מוגבלים; עבודה אקדמית תמיד נכתבת תחת מגבלות מחמירות.

  4. שאף לאובייקטיביות. הדבר אמור במיוחד לגבי עבודות אקדמיות העוסקות בסוגיות פוליטיות, כלכליות וחברתיות. צריך לשמור על ראש פתוח; לא להיות תקוע בדעות קדומות. זכור, מטרת המחקר האקדמי היא לגלות לנו ידע אמפירי על העולם- ולא לספר סיפור על מה שאנחנו חושבים עליו. זכור גם שתשובות אמתיות לשאלות מחקר, לעתים קרובות לא נוגעות לסקאלה שבין שמאל וימין. הן יכולות לפרוץ את הסקאלה.

  5. תכנן את העבודה. מחקר צריך להיות מותווה כחלק מתוכנית. חשוב מהם הצעדים הדרושים לך לצורך הגעה למסקנות טובות ותקפות. על סמך זאת, תכנן את הצעדים שבכוונתך לנקוט. כתוב את ראשי הפרקים של העבודה מראש, והתקדם בכתיבה ובקריאה פרק אחר פרק.

  6. תתחיל לכתוב. מיד לאחר שסיימת ללקט את מקורות המידע הראשוניים ולעיין בהם. הכתיבה נותנת סדר לדברים ומונעת ממך לקרוא כמויות של חומר לא רלוונטי. אל תחכה שהדברים 'יסתדרו' לך בראש- סדר אותם אתה על הדף.

צרו קשר

ממליצים עלינו
"רק בזכותכם קיבלתי ציון 95 ועברתי את הקורס בהצלחה! מחכה לפנות אליכם שוב בעבודה הבאה".

עדי, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני אחד שקשה לו ממש באנגלית, והייתי אבוד עד שחבר המליץ לי עליכם. התרגום שלכם עזר לי כל-כך בכתיבת העבודה והפך אותה למהנה".

שגיא, מכללת אורנים
ממליצים עלינו
"תודה ליחיא ותודה לאפלטון שעזרו לי הכי מהר שרק אפשר עם העבודה הזאת!".

יוני, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני חייבת להודות לכותב על המקוריות והמהירות שבה הוא כתב את העבודה. קיבלתי 93!".

יסמין, המכללה הערבית לחינוך
ממליצים עלינו
"לא יודעת מה הייתי עושה בלי העזרה שלכם בחלק הסטטיסטי של הסמינריון שלי…".

אלינור, מכללת קיי
סגירת תפריט