אופיר

ישי

יובל

faculty310@gmail.com

aplaton99@gmail.com

aplaton101@gmail.com

מהי כתיבת עבודה סמינריונית ואיך מתמודדים איתה?

כיצד מתחילים? היאך מעבירים את כל החומר שצץ לנו בראש ועושים ממנו מחקר? היאך מעלים על גבי הכתב ועורכים את המחקר שיענה על התואר כתיבת עבודה סמינריונית? כיצד בנויה עבודה אקדמית מול כתיבת עבודת סמינריון? מהם סדר הפרקים? כיצד מצטטים מקורות? כיצד רושמים את המקורות? מהו ניסוח אקדמי? הבדל בין סוגי הסמינריונים בתחומים שונים? ולא פחות חשוב כיצד בכלל מכינים את עמוד השער בהתאם לדרישות האקדמיה, על כך ננסה לענות במאמרנו זה, בעצם מהן עבודות סמינריוניות ומדוע חשוב להיוועץ ולקבל עזרה לכתיבת עבודה סמינריונית.

כתיבת עבודה סמינריונית מוצלחת

מהי כתיבת עבודה סמינריונית

עבודה סמינריונית הינה עבודת מחקר, אשר על הסטודנט להגיש בלימודים אקדמאיים, בשנה השלישית לתואר ראשון ובשלבים מוקדמים יותר כאשר מדובר בתואר שני ו/או שלישי, ישנה חובה על הסטודנטים כחלק מהתנאים לתואר להגיש עבודה סמינריונית, אשר תטמון בחיקה מחקר שערכו באחד מהקורסים בתחום הנלמד אשר בעצם יגלם בחובו את הנדרש בהתאם לכללים לכתיבת עבודה אקדמית, אשר הן מקובלים בעולם כולו.

כתיבת עבודה סמינריונית – כללים

בכל פקולטה באשר היא, בין אם מדובר בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה, בכלכלה או במינהל עסקים, אחת הדרישות שחוזרת על עצמה בכל שנת לימודים היא הדרישה להגשת מטלות שונות שהמטרה שלהן היא מרכזית: תרגול כתיבה סמינריונית.
אלא שכתיבת עבודה סמינריונית היא מורכבת למדי, בוודאי ככל שהיקף העבודות נעשה גדול יותר ועל אחת כמה וכמה כאשר נדרש הסטודנט להתמודד עם עבודת מחקר מקיפה כמו סמינריון, עבודה שאמורה לכלול 25 עמודים לפחות, ובמקרים רבים אף יותר מכך.

אם כן, מה הם הכללים לכתיבת עבודה סמינריונית ואיך ניתן להקל על התהליך באופן משמעותי?

כתיבת עבודה סמינריונית – מבנה העבודה

כתיבת עבודה סמינריונית מורכבת, כאמור, משורה של כללים מוגדרים ומאוד ברורים.
מעבר להנחיות המתייחסות לעיצוב (גודל הטקסט, גופן, רוחב שוליים ועיצוב כותרות ראשיות ומשניות) ישנם גם כללים המתייחסים לראשי הפרקים המרכזיים (תקציר, מבוא, סקירה ספרותית, שיטת מחקר וכיו"ב) וכללים נוספים שמתייחסים לאזכור מקורות מידע כהערת שוליים או בגוף הטקסט עצמו, ולאזכור מפורט של המקורות ברשימה ביבליוגרפית בסוף העבודה.
אל כל אלה מצטרפות הנחיות נוספות שמתייחסות לאופן שבו להשתמש במידע הקיים במקורות השונים, צורות ניסוח מקובלות יותר ופחות ועוד פרטים רבים שיש לשים עליהם דגש לצורך הגשת עבודה אקדמית איכותית וברמה גבוהה, כזו שתניב ציון טוב, כמו שאתם מצפים ורוצים.

כמות הסמינריונים הנדרשים להגשה

יש תארים בהם נדרשת עבודה סמינריונית אחת, ישנם מקרים בהם נדרש כמה (בעיקר בתואר שני בו ניתן לעיתים להמיר חלק מהקורסים בעבודות סמינריון), בהתאם לדרישות והמסלול בו הסטודנטים בוחרים בלימודים ולכן בהם יש כמה עבודות סמינריוניות, מה שמעצים את הקושי המוטל על הסטודנטים לאורך כל תקופת הלימודים ולכן נזקקים לעזרה בעבודה סמינריונית.

קבלת עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית

עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית

החשיבות בקבלת עזרה בכתיבת סמינריון הינה בעל משמעות עצומה, שכן, כתיבת עבודת סמינריון עומדת בראש סדר החשיבות ולכן ההתלבטות אינה קטנה היות והיא בעלת השלכות על התואר כולו, אשר לעיתים ההשפעה אינה מסתכמת רק על הציון, אלא אף על מציאת מקום להתמחות ו/או עבודה בעתיד כל מקרה לגופו, זאת מבלי להתייחס להשלכות לעיתים אף על קבלת מלגות למימון התואר שחלקן מותנות ע"י התורמים בגובה הציון, לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לחברתנו לצורך קבלת עזרה לכתיבת עבודת סמינריון.

השוני בין מטלה אקדמית מול כתיבת עבודה סמינריונית

יחד עם זאת, כתיבת עבודה סמינריונית אינה דומה למטלה אותה מגישים מעת לעת בלימודים, שכן אינה עונה על אירועון, אלא מדובר בעבודת מחקר שבה למצוא מענה ו/או לדון בדרך אקדמית על תחום או יותר הקשורים ללימודים והתואר הנלמד.

חשיבות להיוועץ ולהיעזר קודם בחירת המקורות

חשוב לציין, עבודה סמינריונית כאמור הינה מחקר אקדמי ולכן היא עליה להיות מבוססת בהתאם לדרישות האקדמיה והרמה הבינלאומית בתחום הנלמד, היינו, בתואר בלימודי משפטים אזי מטבעם של דברים היא תהיה על בסיס של מקורות של ספרות משפטית, פסיקה, תחיקה, וכמובן על בסיס המשפט הבינלאומי וכדו'- היינו תחומים הקשורים למשפטים.

מנגד, כאשר מדובר בתחום אקדמי שונה – הרי שהמחקר יהיה בהתאם, היינו, כל נושא לגופו, מחקרים בינלאומיים, ספרות, ועוד ועוד, לכן, זה אחת הסיבות לחשיבות של קבלת עזרה לכתיבת עבודת סמינריון.

המבוך – הצורך לדעת מהן סוגי עבודה סמינריונית, הצורך בעזרה לצאת מהסבך…

יחד עם זאת, המחקרים אף נעשים באמצעות מתודולוגיות שונות, כל נושא לגופו, לעיתים מחקר עיוני – לעיתים איכותני לעיתים כמותי, הכול בהתאם לתואר הנלמד ולתחום המחקר מול התוצאות והשערות המחקר.

כמו כן, בעיות נוספות עם השלכות חברתיות עימם מתמודדים הסטודנטים בקשר לעבודות סמינריוניות הן רבות, החל מהשאלה האם עדיף להגיש לבד או במשותף עם סטודנט נוסף, כאשר מעבר לסיכון הכרוך בהסתמכות על אדם אחר ו/או שאכן יהיה ברמה מתאימה, הרי שלעיתים למי שממשיך לתואר נוסף יש לכך השפעות בתנאי הקבלה ו/או במסלולים הבאים, יחד עם זאת, לעיתים ישנם מרצים ו/או תחומים בהם ניתן ואפילו עדיף להגיש במשותף ועל הדרך לחלוק את המאמץ ולא לשאתו לבד, מה משחדד את הצורך בקבלת עזרה וסיוע כבר בשלבים המוקדמים של העבודה הסמינריונית.

עוד קשיים הדורשים חשיבה מעמיקה והתייעצות עם בעל ידע וניסיון כבר משלב ההתחלה

זאת ועוד, נדרשת עזרה בעבודה סמינריונית כבר מראשיתה, היינו משלב בחירת נושא המחקר, בחירת וניסוח שאלת המחקר, ובדומה לכך אף בחירת סוג המקורות, אינו עניין של מה בכך, בפרט שיש לעיתים גישות שונות בתחום, דבר אשר צריך להיבחן לעומק, כמו גם לעיתים הקושי במציאת מקורות היכולות לצוץ בתחום מסוים, וכן שאלות נוספות, אשר התשובה עליהם יכולה להשפיע באופן דרמטי על התואר כולו. מה שמחדד את הצורך בהיוועצות מול מי שיודע מהן עבודות סמינריוניות והמומחיות הינה בידי החברה שלנו אשר מרגע הפניה אחד מאנשי הצוות מלווה אותך באופן אישי תוך שמירת חשאיות, צמוד לכל בקשה ופנייה לאורך כל הדרך.

שלב בחירת הנושא בכתיבת עבודה סמינריונית

כתיבת עבודת סמינריון

אולם, עוד אחת מהבעיות של סטודנטים רבים היא כיצד ניגשים לעבודת הסמינריון, מהם השלבים הנכונים של כתיבת עבודת סמינריון, מהי הדרך הנכונה להתמודד עם כל אחד ואחד מהשלבים.

על כן, הפתרון לבעיות אינו בשמים, שכן, לא צריך להתמודד לבד ולהסתובב חסר אונים, היות וניתן להיעזר ע"י צוות המקצועי של חברתנו עוסקת בדיוק בכך, ואתה עובר לטיפול בידיים טובות עם צוות מקצועי ואמין שיודע לעשות זאת וכך אנו מעניקים עזרה בכתיבת סמינריון.

ראוי לציין כי כל עובדי החברה הינם בעלי ניסיון, החברה גם מחזיקה אך ורק כותבים ועורכים שכבר יש להם תואר בתחום עם ניסיון מוכח, כך הם מנתבים את כישוריהם לטובת הסטודנטים ומשלבים למענם הן את הידע האקדמי בתחום, והן את המקצועיות של הערך המוסף שזה הדרך עצמה מתחילתה ועד תומה, החל מבניית ועריכת העבודה שלב אחרי שלב, עד שתהיה בנויה לתלפיות, כך שלא נתפשר עד שתקבל לידך עבודות סמינריוניות שאכן ניתן יהיה להתגאות בהן ולקבל ציון גבוה בהתאם.

קבלת עזרה עם כתיבת עבודת סמינריון

מאחר וכתיבת עבודת סמינריון היא מאתגרת ועבור סטודנטים רבים אף נתפסת כמאיימת, אין זה מפתיע שסטודנטים רבים שוקלים את האפשרות לקבל עזרה בכתיבת סמינריון.
למעשה, ישנם סוגים שונים של עזרה שתוכלו לקבל לצורך כתיבה העבודה שלכם, בין אם אתם זקוקים להדרכה ולהכוונה בלבד, בין אם אתם מחפשים שלד לסמינריון כדי שתוכלו להתחיל מנקודת פתיחה טובה ונוחה יותר, ובין אם אתם מעוניינים להיעזר באדם מנוסה ובעל מיומנויות כתיבה אקדמית, שיוכל לעזור לכם וללוות אתכם לאורך העבודה כולה.
כל אחת מהדרכים הללו היא אפקטיבית והיא תתרום רבות לאיכות העבודה שתגישו ולציון שתקבלו, אך השאלה בסופו של יום היא מה אתם מחפשים ואיזו עזרה היא רלוונטית עבורכם. אם אתם פשוט צריכים עזרה בהתנעה, הכנת שלד לכתיבת עבודה סמינריונית יכולה להספיק או קבלת הדרכה אישית מצד גורם מנוסה ומיומן.

לעומת זאת, אם אתם חוששים מאיכות העבודה שלכם, אתם יכולים לפנות לקבלת משוב על הכתיבה האקדמית שלכם, כך שעוד לפני המנחה שלכם יהיה גורם אחר, מקצועי, שיידע לתת לכם דגשים והצעות לשיפור – שיובילו גם לשיפור בציון העבודה ובציון הסופי שלכם.

צרו קשר

ממליצים עלינו
"רק בזכותכם קיבלתי ציון 95 ועברתי את הקורס בהצלחה! מחכה לפנות אליכם שוב בעבודה הבאה".

עדי, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני אחד שקשה לו ממש באנגלית, והייתי אבוד עד שחבר המליץ לי עליכם. התרגום שלכם עזר לי כל-כך בכתיבת העבודה והפך אותה למהנה".

שגיא, מכללת אורנים
ממליצים עלינו
"תודה ליחיא ותודה לאפלטון שעזרו לי הכי מהר שרק אפשר עם העבודה הזאת!".

יוני, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני חייבת להודות לכותב על המקוריות והמהירות שבה הוא כתב את העבודה. קיבלתי 93!".

יסמין, המכללה הערבית לחינוך
ממליצים עלינו
"לא יודעת מה הייתי עושה בלי העזרה שלכם בחלק הסטטיסטי של הסמינריון שלי…".

אלינור, מכללת קיי
סגירת תפריט