אופיר

ישי

יובל

faculty310@gmail.com

aplaton99@gmail.com

aplaton101@gmail.com

עבודות אקדמיות

התחלתם ללמוד. מזל טוב! השנה מתקדמת לאיטה ואתן משימות הכתיבה. מה המטרה של עבודות אלו אתם שואלים, ואנחנו עונים.

מטרתן של עבודות אקדמיות היא להקנות ידע, לתרום לרכישת מיומנויות כתיבה גבוהות על פי   הכללים המקובלים במוסדות להשכלה גבוהה ואף כיצד לקרוא מאמרים אקדמיים בצורה טובה..
בניגוד לכל חיבור כתוב אחר, עבודה מסוג זה אינה נשענת על הידע אישי שלכם או על הדעה האישית, אלא על מקורות ומחקרים אותם חיברו כותבים אחרים. חיפוש ברחבי הרשת אחר מחקרים דורש אף הוא ידע וזמן.

כן, כתבו את זה קודם לפנייך, חקרו, ערכו מחקרים, ואתם זוכים ללמוד את הנושא לעומק כאשר אתם מתבקשים לכתוב עבודה אקדמית.

עבודות אקדמיות – מטרת העבודות האקדמיות​

המקורות האקדמיים באים לעזרתכם בכתיבת העבודות האקדמאיות ומאפשרים לכם לצבור ידע, לסכם ולערוך את העבודה האקדמית שלכם. בדרך כלל ניתן לכם סילבוס ובו רשימת קריאה שהמרצה בחר עבור העבודה האקדמית. השתמשו בסילבוס אך חפשו גם מקורות אחרים שיכולים לתרום לכם לעבודה וללמד אתכם עוד על הנושא הנלמד.

כתיבת עבודות אקדמיות מאפשרת לנו להרחיב את הידע שלנו ולהתמקד בנושאים הקשורים לתואר מהפן המחקרי, הן מלמדות אותנו כיצד לכתוב בצורה מחקרית וכיצד לקרוא מאמרים ומחקרים בצורה הטובה ביותר.

לרוב אנו רואים את העבודות האקדמיות נטל ואנו לא מבינים את הקשר שבין כתיבת עבודה אקדמית לתואר, אך עבודות אקדמיות נועדו ללמד סגנון כתיבה אקדמי, קריאה מחקרית, הרחבת ידע בסיסי והבנה של החומר הנלמד.

עבודות אקדמיות – תהליך הכתיבה

תהליך הכתיבה של כל עבודה אקדמית מתחיל בשלב ההצדקה האקדמית לכתיבת מחקר בנושא מסוים, הנושא נבחר לאחר חשיבה על נושא הקורס ועל השאלות שעולות בו.לאחר מכן  תהליך הכתיבה מתמקד בתיאור התופעה הגורמת לבעיה הקשורה לנושא העבודה, משם ממשיכים להתבוננות פנימית מעמיקה בנושא ובהיבטים הקשורים אליו, ולבסוף לבחינת הממצאים ולהסקת מסקנות כלליות.

תהליך הכתיבה של עבודות אקדמיות

דגשים חשובים לקראת כתיבה של עבודות אקדמיות

כאשר ניגשים להכנת עבודה אקדמית ישנם מספר דברים חשובים שעליכם לזכור:

בחירת נושא לעבודה אקדמית

 בתחילה יש לבחור את נושא העבודה, בנושא העבודה בדרך כלל נשאלת שאלה שעליה חוקרים ובסופה מגיעים למסקנות. הנושא צריך להיות ברור ומדוייק . כדאי שיהיה גם מעניין, אחרת יהיה לכם קשה מאוד להכין את העבודה.

מקורות

 יש לוודא כי ישנם מקורות (מאמרים ועבודות) רבים על הנושא. מקורות אקדמיים מתחלקים למספר סוגים: מחקרים, מאמרים, ספרים, כתבות מקצועיות, דפי מידע של גוף חוקר/חינוכי/אקדמי/ממשלתי. מקורות אחרים כמו ויקיפדיה או מאמרי דעה לא מקצועית אינם מתקבלים. זכרו! כמו שעבודה אקדמית אינה מקום להבעת דעה אישית כך גם המקורות שלכם צריכים להיות מגובים מחקרית ובעלי ידע רב.

כתיבת ראשי פרקים

 הפרקים מסודרים כמו משפך הפוך, הפרק הראשון יתן סקירה על הנושא הרחב, זמן, מקום, הגדרה. הפרק האחרון יתמקד ספציפית בנושא העבודה ובמסקנה לגבי השאלה המחקרית. על הכתיבה להיות ברורה, רציפה והגיונית כדי ליצור סדר בתהליך המחקר. מספר הפרקים הנדרשים בעבודות אקדמיות משתנה על פי דרישת המרצה, אך לרוב לא יהיו פחות משלושה ראשי פרקים.

לראשי הפרקים יהיו גם תתי פרקים, המחלקים את נושא הפרק לחלקים קטנים על פי סדר הגיוני.

עבודה אקדמית במסגרת הלימודים

מבוא/ תקציר לעבודה אקדמית

 כתיבת המבוא בעבודה אקדמית הוא החלק היותר קשה בעבודות אקדמיות כיוון שהוא דורש רצף המסכם את כל הנושא ואף מציע פתרונות לשאלה.

את המבוא/ תקציר כותבים לאחר סיום העבודה. המבוא/ תקציר מאגד בתוכו את כל העבודה האקדמית בצמצום ומשקף לקורא על מה תהיה העבודה האקדמית, במה תתמקד העבודה ועל פי אילו מחקרים וחוקרים ביססתם את העבודה.

בבליוגרפיה/ רשימת מקורות

בסוף העבודה עליכם לכתוב את כל המקורות בהם השתמשתם, הרשימה נכתבת על פי כללים ברורים של האקדמיה ונדרשת היצמדות לכללים אלו. ישנם מספר דרכים לרשום את רשימת המקורות אך לרוב נדרשת רשימת .APAמקורות לעבודה אקדמית על פי

ישנם הסברים רבים כיצד לכתוב את רשימת המקורות אך הנושא בעיקר דורש תירגול ותשומת לב לפרטים.

בסיום כל עבודה אקדמית יירשמו תוכן העניינים והשער.

תהליך כתיבה של עבודות אקדמיות

אנחנו באפלטון מעוניינים להקשיב לכם ולצרכים שלכם, להתאים את הצוות המומחים לנושא העבודה שלכם בכל שלב בתהליך הכתיבה כדי שיחד נשיג ציון גבוה. ההצלחה היא של כולנו!

צרו קשר

ממליצים עלינו
"רק בזכותכם קיבלתי ציון 95 ועברתי את הקורס בהצלחה! מחכה לפנות אליכם שוב בעבודה הבאה".

עדי, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני אחד שקשה לו ממש באנגלית, והייתי אבוד עד שחבר המליץ לי עליכם. התרגום שלכם עזר לי כל-כך בכתיבת העבודה והפך אותה למהנה".

שגיא, מכללת אורנים
ממליצים עלינו
"תודה ליחיא ותודה לאפלטון שעזרו לי הכי מהר שרק אפשר עם העבודה הזאת!".

יוני, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני חייבת להודות לכותב על המקוריות והמהירות שבה הוא כתב את העבודה. קיבלתי 93!".

יסמין, המכללה הערבית לחינוך
ממליצים עלינו
"לא יודעת מה הייתי עושה בלי העזרה שלכם בחלק הסטטיסטי של הסמינריון שלי…".

אלינור, מכללת קיי
סגירת תפריט