אופיר

ישי

יובל

faculty310@gmail.com

aplaton99@gmail.com

aplaton101@gmail.com

עבודות סמינריוניות

עבודות סמינריוניות הן דרישת מעבר בתואר ראשון . העבודות בדרך כלל מוגשות בסוף סמסטר במספר קורסים המוגדרים כקורסים מתקדמים.

העבודה הסמינריונית באה לסכם את הידע שלכם מהקורס, לא כסיכום של החומר, אלה בחינה של תהליך החשיבה והחקירה שלכם .

בכל תחום לימוד יהיו דגשים שונים לכתיבת עבודת סמינריון, אבל רובן של העבודות הסמינריוניות נראות דומות אחת לשניה.

כתיבת עבודות סמינריוניות

כתיבה של עבודה סמינריונית היא שלב בו הסטודנט נתקל לראשונה בכתיבה עצמאית של עבודה בה הוא נדרש לסקור מאמרים ומחקרים אקדמיים, לדון בהם, לבצע מחקר קטן משלו, להציג ממצאים שהוא אסף ולהסיק מסקנות משלו. זוהי עבודה מורכבת ושונה מאוד מעבודות לא אקדמיות.

ישנם מספר דגשים חשובים כאשר נגשים לכתיבת עבודה סמינריונית, מקוריות ולוח הזמנים.

מקוריות בעבודות סמינריוניות

מקוריות היא נדבך חשוב בעת כתיבת עבודות סמינריוניות מאחר ועל הסטודנט לאסוף נתונים שונים, לחקור, לשלב, לחפש, להגיע למקורות מידע חדשים שלא ידע על קיומם בכדי לענות בהתאם על בעיית או שאלת המחקר.

האיסוף נעשה ממקורות מהימנים בלבד, משמע מקורות מחקריים כגון מאמרים מקצועיים וספרי עיון בנושא. ישנם תחומי דעת בהם יש חופשיות רבה יותר וניתן להשתמש במקורות נוספים כגון כתבות, ציטוטים ואתרים מחקריים.

מהי כתיבה מקורית בעבודות סמינריוניות?

כתיבה מקורית הינה כתיבה אישית, לא מועתקת ולא מצוטטת (אלה אם ניתנת האפשרות לציטוטים בעבודה). הכתיבה משקפת את תהליך החקירה למענה על שאלת המחקר או הנושא הנבחר בעבודות סמנריוניות.

לעבודה סמינריונית יש חוקים ברורים לכתיבה, הכתיבה צריכה להיות ברמה אקדמית, משמע, שפה גבוהה, שימוש נכון בסימני פיסוק ובצורה ברורה ובהירה.

היכן נחשפת המקוריות? בתהליך החקירה של עבודת הסמינריון, במיזוג חלקי המקורות וכן בשלב הסיכום.

עבודות סמינריוניות במסגרת התואר

לוח הזמנים בעבודות סמינריוניות

הדבר המהותי שיכול לשרת את הסטודנט עם תחילת ההתמודדות עם המטלה היא לוח זמנים.
הנטייה של סטודנטים רבים היא לדחות עבודות לרגע האחרון ולכן, עליהם לפתח משמעת לימודית כדי לעבוד בצורה נכונה לכל אורך שלבי הכנת העבודה.

עבודת סמינריון דורשת לוח זמנים מוקפד אך מעשי. לוח הזמנים צריך להיות מותאם לחייכם האישיים אך מכוון מטרה לכתיבה.

לוח זמנים אפקטיבי עבור עבודות סמינריון

חיפוש מקורות אודות הנושא הכללי – חלק חשוב מאוד בכתיבת העבודה, ללא מקורות מהימנים לעבודות סמינריוניות לא תהיה עבודה. ישנם מספר אתרים שיכולים לתרום בחיפוש, כמו גוגל סקולר למאמרים באנגלית בעיקר. אפשרויות חיפוש נוספות וטובות הן באתרי הספרייה של האוניברסיטאות והמכללות השונות. בנוסף, מקור המידע החשוב ביותר הוא הסילבוס של הקורס בו אתם כותבים את העבודה הסמינריונית.

הסילבוס מכיל את מקורות המידע המכוונים ביותר עבור העבודות הסמינריוניות שלכם, אשר נבחרו על ידי המרצה וצוות ההוראה כמקורות מהימנים ומקיפים.

כתיבת מספר שאלות מחקר וחיפוש מקורות ספציפיים למחקר – לאחר החיפוש הראשוני, שבו וכתבו מספר שאלות מחקר, נסו לכתוב שאלות מדוייקות על הנושא של הקורס אך שימו לב כי יש לשאלת המחקר שלכם מספיק מקורות גדול שממנו תוכלו לבחור.

כתיבת ראשי הפרקים – שלב נוסף וחשוב לעבודה סמינריונית הוא בחירת ראשי הפרקים לעבודה. ראשי הפרקים לעבודה הם אלו המאפשרים לכם להראות את הידע שרכשתם על כל נושא בנפרד וכן על האינטגרציה בין הפרקים לנושא. שימו לב כי עליכם לכתוב  על פי כללי האקדמיה בכתיבת מקורות גם בתוך פרקי העבודה.

כתיבת הסיכום – כתיבת הסיכום היא מטלה גדולה בפני עצמה. הסיכום צריך להכיל את המידע מהפרקים וכן הסקת מסקנות ומענה על שאלת המחקר. גם בכתיבת הסיכום יש לכתוב מקורות על פי כללי האקדמיה.

כתיבת המבוא – כתיבת המבוא או התקציר נכתבת בסוף העבודות הסמינריוניות. מדוע? כיוון שכתיבת המבוא צריכה להכיל בתוכה תקצירים של כל פרקי העבודה. על הכתיבה להיות ברורה, מקיפה וטבעית. המבוא הוא החלק בו אתם מציגים את העבודה כולה לקורא, מושכים אותו לקריאת העבודה עצמה ותהיה לגבי הפתרון לשאלת המחקר.

עריכה והגהה – חלק חשוב מאוד בסוף העבודה הסמינריונית הוא העריכה וההגהה, אל תחשבו שהמרצה יסלח או ישכח את טעויות הכתיב המקריות , את סימני הפיסוק הלא נכונים או את כתיבת המקורות השגויה. גם לחלק הזה מגיע ציון בעבודה וחבל, אחרי כל העבודה הקשה, להפסיד נקודות חשובות בציון כי לא טרחתם לעבור על העבודה לפני ההגשה.

כתיבת עבודה סמינריונית דורשת הקפדה על לוח זמנים וסדר עבודה מדויק. עבודה סמינריונית מוצלחת דורשת לפחות שבועיים של עבודה מסודרת ומוקפדת, למתחילים דרוש זמן רב יותר.

החשיבות של התאמה של לוח הזמנים ללוח הזמנים האישי שלכם היא ראשונה במעלה. קל לקבוע לוח זמנים עמוס ולהתאכזב כאשר לא עומדים בו. הורים זקוקים לזמן נוסף לכתיבת עבודת סמיניריון ולארגון נכון של שעות הכתיבה (אי אפשר להתעמק בעבודה סמינריונית כאשר יש לכם ילד על הרגל) , גם סטודנטים שאינם הורים צריכים לשלב בנוסף ללימודים עבודה ומשפחה ולכן תכנון הזמן הוא חשוב מאוד.

עבודות סמינריון מוצלחות

כתיבת עבודות סמינריוניות מוצלחות

כתיבה של עבודות סמינריוניות מוצלחות חייבות להתחיל בראש ובראשונה בסדר וארגון, בחשיבה שיטתית, בחקירה והיכרות עם החומר הנלמד במהלך השנה, וכמו כן בהתייעצות עם המרצים.
תהליך עבודה מסודר ושיטתי יוביל לתוצאה מובטחת ומוצלחת.

הכתיבה צריכה להיות רהוטה, מחקרית ומסודרת.

אנחנו בחברת אפלטון מעוניינים להקשיב לכם ולצרכים שלכם, להתאים את הצוות המומחים לנושא העבודה שלכם בכל שלב בתהליך הכתיבה העבודה הסמינריונית כדי שיחד נשיג ציון גבוה. ההצלחה היא של כולנו!עבור 

כתיבת עבודות סמינריוניות בצורה מוצלחת

צרו קשר

ממליצים עלינו
"רק בזכותכם קיבלתי ציון 95 ועברתי את הקורס בהצלחה! מחכה לפנות אליכם שוב בעבודה הבאה".

עדי, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני אחד שקשה לו ממש באנגלית, והייתי אבוד עד שחבר המליץ לי עליכם. התרגום שלכם עזר לי כל-כך בכתיבת העבודה והפך אותה למהנה".

שגיא, מכללת אורנים
ממליצים עלינו
"תודה ליחיא ותודה לאפלטון שעזרו לי הכי מהר שרק אפשר עם העבודה הזאת!".

יוני, מכללת סכנין
ממליצים עלינו
"אני חייבת להודות לכותב על המקוריות והמהירות שבה הוא כתב את העבודה. קיבלתי 93!".

יסמין, המכללה הערבית לחינוך
ממליצים עלינו
"לא יודעת מה הייתי עושה בלי העזרה שלכם בחלק הסטטיסטי של הסמינריון שלי…".

אלינור, מכללת קיי
סגירת תפריט